Az emlékverseny névadója, id. Süllős Gyula idestova csaknem tíz éve, 2008 augusztusában nyújtott segítő kezet, hogy felkarolja a Somogy megyei ökölvívóéletet. A tehetős budapesti vállalkozó akkor már a Magyar Ökölvívó Szövetség alelnökeként évről évre sokat tett a magyar ökölvívásért, támogatóként és szövetségi munkájával is. Emellett a legendás Budapesti Vasas ökölvívó-szakosztályát a mélypontról emelte a magasba, és a Vasas–Süllős bokszklubot hazánk egyik legjobb műhelyévé tette. Mivel üzleti érdekeltségei Somogy megyébe is szólították, szinte kötelességének érezte, hogy az ökölvívás terén komoly múlttal rendelkező Somogyország sportját is mecénásként segítse. 2009 novemberében bekövetkezett haláláig a Somogy Megyei Ökölvívó Szövetség lendületadó mentoraként, főszponzoraként segítette a megye bokszéletét, támogatta a megye ökölvívó-szakosztályait, a versenyek rendezését és a tehetségek fejlődését. Id. Süllős Gyula önzetlen, rendkívüli ember volt, aki nagyon sokat tett azért, hogy a hátrányos helyzetű fiatalok is sportolhassanak, eredményesek lehessenek. Felkarolt számos tehetséget, akik országos és nemzetközi szinten is sikeres sportolók lettek. Süllős Gyula családja a mai napig küldetésének tekinti, hogy folytassa ezt a hagyományt, és támogassa Kaposvár ökölvívósportját. Ennek köszönhetően a Ring Sport Club Kaposvár sportegyesület évről évre komoly nemzetközi eredményeket elérő tehetségeket mutat fel, és országosan is elismert utánpótlás-nevelő bázissá nőtte ki magát.
Vajmi Csaba a dél-dunántúli régió szakmai koordinátora Ring Sport Club Kaposvár, elnök/vezetőedző
A múlt értékei, a pásztoremberek élete, a falusi porták dolgos hétköznapjai és ünnepei elevenednek meg a Vigasságok terén szeptember 6-án 10.00–16.00 óra között. Előadások, mesterségbemutatók, települési értékkiállítások, játék és élmény várja az érdeklődőket.
A Somogy zenekar tagjai a történelmi Magyarország különböző pontjairól verbuválódtak össze a jelenlegi formációba. Található közöttük Népművészet Ifjú Mestere és népzenetanár egyaránt. Számos országos elismeréssel és zenei díjjal rendelkeznek. A több évtizedes múltjuk alatt megjelent hangfelvételeik, kiadványaik bizonyítják kiemelkedő népzenei szakmaiságukat. Koncertjeiken a Kárpát-medence különféle néprajzi csoportjainak jellegzetes stílusú és hangzásvilágú népzenéje elevenedik meg, ez a mostani alkalom pedig nyáron megjelent albumuk bemutatója.
A Detonic zenekar 2009 óta játszik a jelenlegi felállásban. Zenei irányzata hard- és heavyelemekkel fűszerezett rockzene. Saját szerzeményű dalokat játszanak, amelyekből 2015-ben elkészült saját kiadású bemutatkozó lemezük Átkozott város címmel.
„Bohózat, önirónia, humor, szerelem, lányok, fiúk, tánc. A 60-as évek beatjeibe, a magyar 80-asok hazai undergroundjába boruló szerelmi csalódás és lendületes tánczene budapesti klubokban érlelt házassága. A Csaknekedkislány magyar könnyűzenei formáció keserédes, elmúlt szerelmek emlékét magasztaló és egyben megéneklő humoros világával sikerül koncertről koncertre táncra lejteni és mosolyra bírni közönségét. A zenekar 2011-es alakulását követően a dalszövegíró Csepella Olivér és a dalszerző Konsitzky Dávid kétszemélyes színpadi fellépésével induló, majd két további taggal, Fatér Ambrussal (dob) és Nagy Dáviddal (basszusgitár) bővülő zenekarnak számos budapesti és vidéki klub-, illetve fesztiválkoncerttel sikerült helyet találnia a magyar alternatív-underground színtéren.”
A Belmondo zenekart Czutor Zoltán alapította 2005 végén, korábbi együttese, a Nyers feloszlása után. A zene iránt elkötelezett, rutinos előadókat keresett, akik szerettek volna valami mást, valami újat kipróbálni. Jó értelemben vett popzenét játszani, ami után még tükörbe lehet nézni.
Stílusuk saját meghatározásuk szerint „beatmetál”. Ebben a rock, a beat, a metál, az RHCP-s funk elemei szabad játékossággal keveredhetnek ’horribile dictu’ akár sanzonos, akár diszkós elemekkel is.
Osszad meg ezt a programot!
szeptember 07
15:00
Neuer Rosenchor, Rodewischi Női Kar, Rodewischi tánccsoport
A Neuer Rosenchor a Kaposvári Német Közhasznú Egyesület kórusa. Az egyesület célja a német kultúra, a hagyományok ápolása. Kapcsolattartás a hazánkba költözött német családokkal, más nemzetiségi kultúrát ápolókkal.
Rodewischi Női Kar
2013 óta állnak kapcsolatban a kaposvári kórussal. A repertoárjuk állandóan bővül. A népdalok és tájnyelvi énekek mellett szórakoztató számokat és igényes kórusműveket is énekelnek.
A Rodewischi tánccsoport 1996-ban három népviseleti táncospárral alakult. A híres wernesgrüneri fúvószenekarral együtt lépnek fel különféle ünnepeken és rendezvényeken Németországban, de többször jártak már az USA-ban és Kanadában is.
A csurgói No-Load zenekar 2013-ban alakult. A terv egy fiatalos, lendületes rockbanda létrehozása volt. Feldolgozások és javarészt saját dalok hangzanak el koncertjeiken.
Kárász Ervin a 2018-as X-faktoros szereplése után döntött úgy, hogy zenekart alapít, és a tőle megszokott rap/hiphop vonalat egy kicsit új köntösbe öltözteti. A C-zár Products zenekar dalai egytől egyig saját szerzésű, Ervin által írt dalok, zenekari formációban jazz-, funky-, reggaeelemekkel ötvözik dalaikat, hogy még sokszínűbbek legyenek. A kaposvári gyökerekhez köthető zenekar már alig várja, hogy hazai színpadon álljon a ‘Miénk a város’ fesztivál keretein belül.
Az Acoustic Jam nevű formáció 2017-ben alakult. Tagjai Tolnai Rudolf gitáros és Kertész Dóra énekes. Műsorukban közismert jazzstandardeket adnak elő a Django Reihardt által létrehozott és inspirált manouche jazz stílusában. A zenekar a világ számos pontján bemutatkozott már. Állandó formációjukat ez alkalommal dr. Gál Gábor vendégművész nagybőgővel színesíti.
A Nomad zenekar ötlete 2004-ben fogant meg. Az első album 2007-ben jelent meg, majd néhány tagcsere és egy hosszabb szünet után 2012-ben kapcsolt teljes sebességre a zenekar. Ekkor találták meg új énekesüket Juhász Marci személyében, akit a Csillag születik című műsorban ismerhetett meg az ország, és akinek a hangjában a rock és a blues világa keveredik a magyar népzenével. Ez idáig négy albumuk jelent meg.